دانشکده حقوق شهید بهشتی

۱۳۸۸ دی ۲۳, چهارشنبه

روش هاي گرفتن نمره

چقدر گفتم بشین درستو بخون…اینقدر اینترنت بازی!! نکن با اون کامپیوتر نکبتی…این قدر نروخیابونا     رو متر کن….مگه گوش کردی…حالا بکش…تا دندت نرم!!!!اکثر محصلان عزیز این متلک ها رو موفع امتحانات از پدرومادر گرامی و البته وجدان بیدارشون می شنوند  ولی باز همون آش و….. با این مقدمه خدمت دانشجویان تر گل ورگل خودم(این پست بیشتر به این قشر دردمند جامعه!! مربوط میشه) عرض کنم که بعد از اون ماجراهای جنایی!! که به خاطر جزوه درگیرش بودید حالا وقتشه که ببینید موقع  امتحانات چند مرده حلاجید (با من بود؟!...) د زود باش تا از دهن نیافتاده!!...
  قانون امتخان و نمره توضیحات: براساس روابط شیمیایی و فیزیکی بین استاد و دانشجو و بر اساس فوانین نگارش ادب و نزاکت فارسی سه حالت زیر را می توان در نظر گرفت:
 حالت اول : رابطه بین نمره و دانشجو با فعل شدن بیان می شود: مثال: مدنی یک 17 شدم خوب بچه ها من برم خونه واسه ترم بعد درس بخونم…اکثر جمعیت این گروه را دانشجویان واقعی تشکیل می دهند که با تلاش و کوشش نمره مطلوب خود را می شوند!
 حالت دوم: رابطه بین نمره و دانشجو با فعل دادن بیان می شود.مثال:…مدنی  یک بهم داده 8!نامرد اصلا راه نمیده!!...اکثر جمعیت این گروه را دانشجویان ناموفق تشکیل می دهند که بدون تلاش و کوشش نمره نامطلوب به آن ها داده میشود!
 حالت سوم: رابطه بین نمره و دانشجو با فعل گرفتن بیان می شود.مثال:…بالاخره این مدنی 1 یه دونه 10 گرفتم …دهنم صاف شد…!(خودمو میگه ها!!)اکثر جمعیت این گروه را دانشجویان موفق تشکیل می دهند که با تلاش و کوشش نمره نسبتا مطلوب خود  را  می گیرند.
  یک اصل: حق گرفتنی است نه دادنی! تبصره: نمره از حقوق دانشجویان است پس راههای این احقاق حق به شرح زیر بیان می شود:
  روش اول:گرفتن نمره قبل از امتحان: مطالعه درس در طول ترم و یا یک هفته قبل از امتحان و یا شب امتحان. این روش آسان ترین و مطمئن ترین روش ممکن است.به همه توصیه می شود.ولی مطابق آمار و  اطلاعات  موجود تنها نیمی از دانشجویان از این روش استفاده می کنند. دانشجویان واقعی از این روش  استفاده می کنند.پیشرفت علم در این روش تاثیری ندارد.جنسیت در این روش تاثیری ندارد. یک تجربه: در این زمینه هیچ تجربه ای ندارم!!
  روش دوم: گرفتن نمره هنگام امتحان: تقلب به روش های مختلف ( استقاده از تکه های کاغذ ، نگاه کردن برگه دیگران ، صحبت کردن ، پنهان  کردن جزوه در جای مناسب ، ، تقلبهای پیشرفته و  تکنولوژیک مثل استفاده از سیستم hands free   موبایل یا استفاده از ماشین حسابهای پیشرفته و احیانا مجهز به سیستم infra red و....)این روش پر خطر ترین روش ممکن است ولی معمولا اگر با تجربه کافی انجام شود و منابع معتبر مورد استفاده باشد بهترین نتیجه را می دهد. .دانشجویان موفق و ناموفق از این روش استقاده  می کنند. با پیشرفت علم این روش هم پیشرفت میکند.جنسیت در این روش موثر است.


 روش سوم: گرفتن نمره بعد از امتحان:صحبت و مشورتهای خصوصی با اساتید مربوطه . استفاده  از انواع دستمال  مواد روان کننده(!)


 ظاهر گول زننده ، دروغ های عجیب و غریب ولی باور کردنی، استعداد های ذاتی، روابط و آشنایان موجود...این روش از متداول ترین روش های موجود است و تقریبا تمام گروه های دانشجویان از این روش استقاده می کنند. این روش قانون خاصی ندارد و هر کسی به شیوه خود این فانون را اجرا میکند و به تعداد دانشجویان  شگرد های مختلف وجود دارد. امتحان کردن این روش حتی برای یک بار به همه توصیه می شود.پیشرفت علم در این روش می توان موثر باشد.معمولا به علت نعمت های خدادادی در این روش .این روش محل پیدایش انواع و اقسام معجزات  داستان های عجیب غریب و ماجراهای عبرت آموز است.
  نصیحت: بهترین و آسان ترین راه برای نمره گرفتن درس خواندن است.اگر دانشجویی درس بخواند به هبچ کدام از دو راه آخر احتیاجی ندارد. منت هیچ بنی بشری را هم نخواهد کشید.(میگه ولی نمیشه!!!)
  نتیجه گیری: برای گرفتن حق در هر حالت تلاش وکوشش لازم است.
  شعر: نابرده رنج گنج میسر نمیشود       20 آن گرفت جان برادر که شاهکار کرد!

۴ نظر:

نسرین گفت...

هفته اول که تموم شد همش دو تا امتحان مونده
امیدوارم کارمون به این مراحلی که شرح دادی نکشه اما اگه خیلی به بدبختی افتادم ترجیح می دم از روش سوم استفاده کنم

بلوط گفت...

به تعداد دانشجویان شگرد های مختلف وجود دارد!
مردم از خنده عاطفه... عین اون دیالوگ فیلم مارمولک بود: به تعداد انسان ها راه هست برای رسیدن به خدا

تابناك گفت...

شيطان‌پرست‌ها در خوابگاه‌ها
گروه‌هاي شيطان‌پرستي فعاليت‌هاي خود را در برخي خوابگاه‌هاي دانشجويي شدت بخشيده‌اند.

به گزارش جوان، اين گروه‌ها با ارتباط گيري با برخي از دانشجويان ساکن در خوابگاه‌ها که بيشتر دخترانه نيز هستند، به داخل خوابگاه‌ها نفوذ کرده و آنها را به عضويت در مي‌آورند.

گفته مي‌شود، اين افراد با دعوت دختران دانشجو به پارک‌ها در آنجا به دسته‌هاي چهارنفره تقسيم شده و به مکان اجراي برنامه‌هاي خود با شيوه مختلط عزيمت مي‌کنند.

n گفت...

به نظر من هر سه روش در جای خود مفید وکارساز است اما روش استفاده از هرکدام وا بسته به اوضاع واحوال دارد(بیشتر بستگی به اخلاق استاد وسخاوت او دارد)